Nieuws

Drie broers halen drie medail­les op WK crossduatlon

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De broers De Smet uit Waregem hebben elk in een andere leeftijdscategorie een andere medaille gehaald op de wereldkampioenschappen crossduatlon in het Roemeesne Targu Mures. De oudste, de 22-jarige Thibaut, werd wereldkampioen overall.   

Thibaut won bij de beloften, maar zijn tijd was ook de beste van alle elite duatleten waardoor hij daar op zijn jonge leeftijd ook al wereldkampioen werd.  Andere broer Thibaut De Smet (21) eindigde vlak achter hem, op de tweede plaats bij de beloften. Benjamin Matteo De Smet (18) maakte het feest compleet met een bronzen medaille bij de junioren. 

Net als in een gewone duatlon bestaat crossduatlon uit een fiets- en een looponderdeel, maar mountainbiken vervangt wegwielrennen. De duatleten leggen ook meestal een crossloop af in plaats van een loopparcours op de weg. 

Robbe Wets