Nieuws

Club Brug­ge-sup­por­ters die­nen klacht in

2016-05-27 00:00:00 - Club Brugge-supporters dienen klacht in

Advocaat Walter Van Steenbrugge, die enkele supporters van Club Brugge vertegenwoordigt, dient een klacht in bij de Europese Commissie.

Hij vindt dat voetbalclubs Anderlecht en AA Gent voordelen halen uit de subsidies voor hun stadion, respectievelijk het toekomstige Eurostadion in Brussel en de Gentse Ghelamco-arena. Dat heeft de VRT gisteravond gemeld in  Het Journaal. "In de Europese regelgeving bestaat een verdragsbepaling dat overheidssteun niet kan wanneer die een verstoring van de interne markt met zich meebrengt", zegt de advocaat. "En daar knelt het schoentje." Volgens Van Steenbrugge zijn in Gent zowel de stad als bijvoorbeeld watervoorzieningsmaatschappijen, en in Brussel de stad en het hoofdstedelijk gewest, "bijzonder scheutig geweest met kredieten en garanties ..."

Hij verwijst bijvoorbeeld naar een erfpachtovereenkomst die voor het Brusselse stadion werd afgesloten van 99 jaar tegen 1 euro, of nog naar het feit dat de stad Brussel gedurende 30 jaar voor iedere match 2.250 inkomtickets aankoopt. "Dan stel je vast dat andere clubs in een veel nadeligere positie zitten."

Belga