Nieuws

Geen extra vei­lig­heids­maat­re­ge­len na schiet­par­tij Roe­se­la­re, N‑VA vraagt stren­ge aanpak

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Er zijn geen extra veiligheidsmaatregelen nodig in de buurt van de Mandellaan. Dat is de conclusie na overleg tussen de burgemeester, de politie en het parket. De korpschef van de zone Riho wijst er intussen op dat de politie straks nog meer zal inzetten op veiligheid eens de fusie met de zone Idow helemaal rond is.

"Zo'n feiten komen binnen," reageert burgemeester Kris Declercq, nadat in zijn stad een huis zowat vijftien keer beschoten is. "Ik stel mij vragen, de mensen maken zich ongerust en stellen zich vragen."

"Ik heb ook de vraag gesteld aan het parket of dit drugsgerelateerd is. Op dit ogenblik heeft men mij daar geen indicaties kunnen over geven."

Burgemeester Kris Declercq

Bezorgde Roeselarenaars vragen om maatregelen. "We hebben vanmorgen met parket en politie gedaan wat moest gebeuren," reageert Declercq. 

"We hebben bekeken wat de feiten precies zijn. Dat is nog bezig. Daarnaast mensen beschermen: kijken of daar bijkomende maatregelen nodig zijn. Maar op dit ogenblik zijn er in deze buurt geen bijkomende risico's."

Schietpartij Roeselare 2
Nieuws

"Omstandigheden onduidelijk": huis in Roeselare vijftien keer beschoten, dader(s) nog niet opgepakt

Buurtbewoners zeggen dat ze vorige week een pakketje drugs hebben gevonden aan de garageboxen vlakbij de beschoten woning. "Het is zo dat we al heel veel patrouilleren, wij proberen overal aanwezig te zijn," zegt korpschef Curd Neyrinck van de politiezone RIHO, "vooral in bepaalde gebieden en we gaan dan verder doen en proberen ook mede door de fusie op te trekken. 

Garageboxen roeselare drugs

"Het aantal mensen wordt opgetrokken met twintig eenheden en we gaan uiteraard verder inzetten op feiten zoals deze maar ook op andere feiten en we proberen maximaal mogelijk de burger te beschermen."

N-VA Roeselare vraagt strengere aanpak na beschieting

N-VA Roeselare vraagt een strengere aanpak van drugscriminaliteit na de beschieting van een woning in de Mandellaan. Daarbij werden een vijftiental schoten gelost.

De partij pleit voor meer politiecontroles en bestuurlijke handhaving, gecombineerd met preventie en hulpverlening. N-VA wil dat het stadsbestuur samen met politie, parket en hulpverlening bekijkt of bijkomende maatregelen nodig zijn.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?