Het museum BRUSK in Brugge pakt uit met een bijzondere tentoonstelling Hoogtij. Een expo over de mens en de zee. Ze doen dat aan de hand van hedendaagse kunst en mode. Je krijgt iconische modecreaties te zien van onder meer Dries van Noten en Alexander McQueen, maar ook werk van Rinus Vandevelde en Otobong Nkanga.
Meteen bij het binnenkomen waan je je op het strand. Je ziet een collectie strandoutfits met ertegenover nieuw werk in houtskool van Rinus Vandevelde. "Het thema is in feite: de relatie tussen de mens en de zee, maar ook tussen de zee en de mens", klonk het bij Michel Dewilde, curator Hedendaagse Kunst.
"We staan naast The beach. Je staat aan het strand van Zeebrugge of Knokke-Heist. Maar er zijn ook thema's zoals: schepen die zinken en de zaak vervuilen. De plastic soup, dus plastic die ronddrijft. Die thema's zijn we niet uit de weg gegaan. We hebben zowel bij mode als bij beeldende kunst gekeken om die onder de aandacht te brengen."
Surf- en duikerskledij
Mode wordt vaak met overconsumptie geassocieerd, maar het kan ook anders. Het Nederlands duo Botter met Caribische roots werkt met eenvoudige materialen en surf- en duikerskledij.
"Dat is een mode die op zich heel vrolijk en extravagant is voor mannen", vertelt Karen Van Godtsenhoven, curator mode. "Waar je ziet dat modeontwerpers ook de moeilijke zaken niet uit de weg gaan."
Veel ontwerpers
Binnen- en buitenlandse kunstenaars, ontwerpers, maar ook talent van bij ons. Zoals de zeezichten van Oostendenaar Yves Beaumont en foto's van de paardenvissers en de stienestekkers uit Oostduikerke getooid met wat ze vangen. Deze stukken van Alexander McQueen hebben in de modewereld een echte cultstatus.
"Het was heel fijn en bijzonder om het hier te kunnen tonen, omdat het voor zoveel ontwerpers een referentiepunt is. Het fijne is ook dat er een West-Vlaamse touch is omdat het middelste op de catwalk door Hanne Gaby van Kortrijk, het West-Vlaams topmodel, gedragen werd." De expo loopt vanaf vrijdag tot 14 maart volgend jaar.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?