In Brugge kan je het hele weekend in het Beursgebouw kennismaken met de biercultuur. De Brugse Autonome Bierproevers nodigden voor hun festival meer dan 50 brouwers uit, goed voor een aanbod van 350 bieren. Dat betekent dat Brugge op de eerste Nationale Cafédag uitpakt met het grootste café van België.
De Belgische brouwwereld blijft rijk aan initiatieven. Het bierfestival in Brugge pakt uit met 130 nieuwe brouwsels. Brouwers staan bezoekers te woord over het nieuwste bier. De bezoekers kunnen in de tussentijd genieten van allerlei soorten bier.
Nationale Cafédag
Het festival staat ook stil bij tien jaar erkenning van de Belgische biercultuur als Unesco erfgoed. Er zijn ook vijf nieuwe leden om zich in te zweren bij de Orde van de Roerstok van Brouwers, een organisatie om de brouwersbelangen te verdedigen. Omdat cafés en brouwerijen onder druk staan, is er vandaag een Nationale Cafédag op initiatief van organisatie Kroegtijgers.
"Horecazaken zorgen niet alleen voor werkgelegenheid, maar vormen ook het kloppende hart van onze gemeenschap", legt Andy Pieters van N-VA uit. De Vlaamse regering onderzoekt hoe het leegstand kan tegengaan en ondernemerschap kan stimuleren. Dat evaluatierapport zou deze zomer klaar moeten zijn.
Vijf nieuwe leden worden ingezworen
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?