Nieuws

Uit­slaan­de loods­brand in Wer­vik onder con­tro­le: De run­de­ren wer­den onmid­del­lijk in vei­lig­heid gebracht”

Brandweer redt runderen bij uitslaande loodsbrand in Wervik

Een uitslaande brand heeft zaterdagavond een grote loods van een landbouwbedrijf in de Doornkapellestraat in Wervik zwaar beschadigd. Dankzij een snelle tussenkomst van de brandweer konden de aanwezige runderen tijdig in veiligheid worden gebracht en bleef het vuur beperkt tot één loods. Niemand raakte gewond.

Zaterdagavond, iets voor 21 uur, werd de brandweer van zone Westhoek opgeroepen voor een uitslaande brand in een grote loods van een landbouwbedrijf aan de Doornkapellestraat in Wervik. De rookpluim was van kilometers ver te zien. De brandweer snelde meteen ter plaatse. 

"Bij aankomst van de eerste ploegen sloegen de vlammen al uit een loods", klonk het bij Kristof Louagie van brandweerzone Westhoek. "In en rond de loods bevonden zich een aantal runderen. De dieren werden onmiddellijk in veiligheid gebracht en geëvacueerd naar een nabijgelegen weide."

Uit voorzorg werd ook het Dierenreddingsteam opgeroepen om indien nodig ondersteuning te bieden bij de evacuatie van de dieren. Uiteindelijk bleek hun tussenkomst niet noodzakelijk en konden zij terug beschikken.

Tankwagencircuit

De brandweer zette meteen een grootschalige blusactie op. "Dankzij een snelle en doordachte inzet konden we de brand beperken tot de eerste getroffen loods", vertelt Louagie verder. "De aanpalende loodsen konden met succes worden gevrijwaard."

Uitslaande loodsbrand in Wervik onder controle: "De runderen werden onmiddellijk in veiligheid gebracht"

Om voldoende bluswater aan te voeren, werd een tankwagencircuit met vijf tankwagens opgezet. Daarnaast werden drie autopompen en een ladderwagen ingezet om het vuur onder controle te krijgen. Tegen 00.30 uur was de brand onder controle en waren er enkel nog nablussingswerken bezig. 

"Met behulp van een kraan wordt het aanwezige stro en de landbouwmachines één voor één uit de loods gehaald. Op een naastgelegen akker worden deze nageblust om alle resterende brandhaarden volledig te doven. De nablussingswerken zullen naar verwachting nog ettelijke uren in beslag nemen."

65-tal brandweerlieden

In totaal zijn een 65-tal brandweerlieden ter plaatse om de interventie verder af te werken. Bij de brand raakte gelukkig niemand gewond. De oorzaak van de brand wordt verder onderzocht. Wie hinder ondervindt van de rook, krijgt van de brandweer het advies om ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te schakelen.

Uitslaande loodsbrand in Wervik onder controle: "De runderen werden onmiddellijk in veiligheid gebracht"
Leonie Delodder

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?