Boswachters raden wandelaars af de West-Vlaamse bossen in te trekken: ‘Er kunnen nog loshangende takken naar beneden komen’
Het agentschap Natuur en Bos raadt af om de komende dagen in de bossen te wandelen. Na de storm van gisteren hangen nog veel takken los aan de bomen die elk moment naar beneden kunnen vallen. Vandaag inspecteren heel wat boswachters in West-Vlaanderen hun bossen om te zien of die moeten afgesloten worden.
Erwin Verfaillie is boswachter voor Natuur en Bos in de Westhoek. Hij inspecteert vandaag onder meer het Kampagnebos in Wijtschate in Heuvelland. “De bedoeling is dat we vooral prospectie doen in alle bosgebieden om na te kijken of het veilig is voor wandelaars.”
De boswachters in West-Vlaanderen proberen zo snel mogelijk de wandelpaden vrij te maken voor wandelaars. Maar ze letten ook op wat er boven hun hoofden gebeurt.
“Wat op de grond ligt is niet meer gevaarlijk en kunnen we opruimen. Maar op sommige plaatsen moeten we kijken of er geen loshangende takken in de boom hangen.”
"Wandel nog niet in de bossen"
Wat boswachter Erwin meteen wegkrijgt, zaagt hij door en legt hij opzij in het bos. Maar zware loshangende takken zijn een klus voor professionelen met machines. “We doen dan beroep op mensen die in bomen kunnen klimmen en die afgebroken takken kunnen afzagen.”
Het Agentschap Natuur en Bos raadt voorlopig af om als wandelaar de bossen in te trekken. “Het kan nog weken duren tot alles veilig is en de bossen kunnen vrijgegeven worden. Het is niet leuk om dat als boswachter te zeggen maar nu raden we even af het bos te betreden.” Na een grondige inspectie beslist boswachter Erwin Verfaillie om het Kampagnebos voorlopig af te sluiten tot de grootste takken boven het wandelpad zijn weggehaald.
