Zaterdag is de eerste dag van het BK skeeleren verreden op de piste in Zandvoorde.
De wedstrijd kreeg alle toppers aan de start, maar het ws vooral uitkijken naar favorieten Bart Swings en Sandrine Tas. En zij maakten hun rol meer dan waar. Op de Mundialpiste beheersten ze de 1000 meter en de puntenkoers.
De reeksen bij de heren seniores werden zoals verwacht gedomineerd door Bart Swings. Op de 1000 won hij met ruime voorsprong en liet uiteindelijk Karel Meulders en Mathias Vosté achter zich.
Bij de vrouwen seniores werd veel verwacht van topfavoriete Sandrine Tas. De thuisrenster pakte een makkelijke overwinning.
Op de puntenkoers hetzelfde scenario. Tas en Swings domineerden het pak. Bij de vrouwen haalde Sandrine Tas het van Ellen Van De Catsye en opnieuw Anke Vos, bij de heren liet Bart Swings de West-Vlamingen Tim Sibiet en Mathias Vosté achter zich.