Nieuws

Al meer dan 2.000 hand­te­ke­nin­gen: pro­test tegen plan­nen met Epe­ron d’Or groeit

Eperon d'Or Izegem

© Belga

De beslissing van het stadsbestuur van Izegem om de museumwerking van Eperon d’Or stop te zetten, blijft voor beroering zorgen. Intussen hebben al meer dan 2.000 mensen een petitie ondertekend tegen de plannen.

Het stadsbestuur wil van Eperon d’Or een open erfgoedhuis maken, waar onder meer ook verenigingen en mogelijk de bibliotheek een plaats krijgen. Daarbij zouden zeven jobs verdwijnen en verliest de site zijn museumfunctie. Volgens het stadsbestuur is de ingreep nodig om te besparen, omdat het museum jaarlijks een verlies van 650.000 euro draait. 

Eperon d’Or vertelt het verhaal van de schoen- en borstelindustrie, die lange tijd het handelsmerk van de stad was. Vorig jaar liet het museum met 26.000 bezoekers nog een recordjaar noteren.  

D115 Evenementenhal Izegem visual3
Nieuws

Meerjarenplan Izegem: stadsbestuur neemt ingrijpende beslissingen, zeker 7 jobs verdwijnen

Petitie, protestmars en collectief ontslag?

De initiatiefnemers van de petitie vrezen dat Izegem zo een uniek stuk erfgoed verliest dat belangrijk is voor cultuur, toerisme en onderwijs. Ook wijzen ze op de impact voor de horeca en de werkgelegenheid in de stad. 

Naast de petitie, die niet alleen steun krijgt van Izegemnaars, maar ook vanuit steden en gemeenten als Gent, Schaarbeek en Antwerpen, zijn er nog andere acties gepland. Zo volgt er op 11 oktober een protestmars en wordt er ook gedreigd met een collectief ontslag van stadsgidsen.

De petitie ondertekenen kan via deze link

Celien Tanghe

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?