Nieuws

Advo­caat Chris V. vraagt vrij­spraak voor moord­po­ging op ex-vrouw: ​“Hij wil­de haar niet doden”

Kris Vincke

Kris Vincke, advocaat van Chris V. © Belga

De verdediging van Chris V. (48) heeft op zijn assisenproces de vrijspraak gevraagd voor moordpoging. Volgens meester Kris Vincke wilde de beschuldigde zijn ex-vrouw niet van het leven beroven door de elektriciteit te saboteren. De moorden op zijn dochters Maud (8) en Ona (5) betwist de landbouwer uit Oostkamp niet.

"Er is van alles gezegd met de bedoeling om hem compleet te ontmenselijken", reageerde meester Vincke op de pleidooien van de burgerlijke partijen en van het openbaar ministerie. Chris V. werd zelfs verweten dat hij zijn partner als een seksslavin zag. "Hoewel hij compleet vrijgesproken is voor verkrachting, omdat de burgerlijke partij zelf niet aandrong op een veroordeling."

Chris Vanhaverbeke

© Belga

De verdediging merkte op dat de beschuldigde tijdens het onderzoek verdacht werd van moordpoging op zijn ex-vrouw en haar vader. "Waarom nu enkel zijn ex-vrouw en niet Hans? Dat is voor mij zo onduidelijk als iets. Volgens mij weet men dat men daar zwak staat." Naar eigen zeggen twijfelde meester Vincke toch lang of hij die moordpoging zou betwisten. "Als ik dat betwist, is dat niet omdat ik haar verdriet zou miskennen."

Zoektocht belemmeren

Chris V. gaf toe dat hij de elektriciteit manipuleerde, maar blijft erbij dat hij enkel de zoektocht naar de lichamen van zijn kinderen wilde belemmeren. "Hij heeft die draden niet gemanipuleerd om ze gevaarlijker te maken. Als ik wil dat iemand eraan blijft hangen, zorg ik dat ik het plastic van die draad zover mogelijk afdoe." De verdediging noemde het ook onwaarschijnlijk dat iemand de losgerukte voedingskabel zou aanraken. "Elke mens met een normaal gezond verstand zal niet aan die koperen draadjes komen."

"Je kan toch niet met zekerheid stellen dat hij haar wilde elektrocuteren?"

In de maanden en weken voor de feiten deed Chris V. heel wat opzoekingen over familiedrama's. Zijn advocaat stelde echter vast dat het vooral over verstikking, verhanging en verdrinking ging. "Maar u vindt nergens iets over doden met elektrocutie. Je kan toch niet met zekerheid stellen dat die man de bedoeling had om haar te elektrocuteren?" 

Na de feiten maakte de beschuldigde ook duidelijk dat hij zijn schoonvader verantwoordelijk achtte voor zijn daden. "Dan denk ik dat het openbaar ministerie de verkeerde uit de vordering geschrapt heeft."

"Kwaadheid, machteloosheid en schrik om alles te verliezen. Die drie dingen hebben hem gedreven tot onmenselijke en onvergeeflijke daden."

Kris Vincke, advocaat van Chris V.

Los daarvan benadrukte de verdediging dat de moorden op Maud en Ona niet betwist werden. "Hij heeft de absolute onschuld vermoord, vandaar dat het eigenlijk de bedoeling was om het hoofd heel diep te buigen." Chris V. beseft ook dat hij onherstelbaar leed heeft aangericht. "Kwaadheid, machteloosheid en schrik om alles te verliezen. Die drie dingen hebben hem gedreven tot onmenselijke en onvergeeflijke daden."

Belga
Celien Tanghe

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?