12-jarigen zitten plots in Snapchat-groep met pornografisch materiaal: politie start onderzoek
De politie van Brugge is een onderzoek gestart nadat een tiental minderjarige leerlingen uit het zesde leerjaar ongevraagd werden toegevoegd aan een obscure Snapchat-groep. In die groep werd pornografisch beeldmateriaal gedeeld.
Een leerling uit het zesde leerjaar van basisschool Christus Koning stapte vorige week zelf naar de directie. De jongen zat plots ongevraagd in een groep waarin aanstootgevende beelden werden gedeeld. "Die heeft dat gelukkig gemeld en zo zijn we erop uitgekomen dat er heel wat expliciete en zelfs pornografische beelden werden verstuurd in die groep. Niet door leerlingen van onze school, want er zaten meer dan 200 mensen in die groep", vertelt directeur Ruben Vandendriessche.
Onderzoek
Nadat de directie alle ouders had ingelicht, bleken er nog een tiental medeleerlingen aan diezelfde groep toegevoegd te zijn. De bewuste Snapchat-groep is intussen verdwenen.
De cel cybercrime van de politie van Brugge is een onderzoek gestart. De politie heeft ook vier jeugdinspecteurs, een van hun taken is jongeren veilig leren omgaan met het internet. "Zij gaan naar scholen en praten over de gevaren van social media en hun smartphone", zegt woordvoerder Lien Depoorter.
Ook experten waarschuwen al langer voor de gevaren van sociale media bij jongeren.