Sport

Zul­te Ware­gem pakt de leiderspositie

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Na negen speeldagen staat Zulte Waregem voor het eerst waar het wil staan: bovenaan het klassement in de Challenger Pro League. Met dank aan een doelpunt van Zinho Gano. Zo kon Essevee Club Luik met 1-0 verslaan: de tweede thuiszege is goed voor de leidersplaats in 1B.

In een evenwichtige eerste helft konden de bezoekers hun voet plaatsen naast de thuisploeg. Essevee slaagde er niet in het verschil te maken tegen promovendus Luik. Maar de mannen van ex-Club-speler Gaëtan Englebert hielden die inspanning niet vol.

Na de rust duwde Essevee door. Op een kwartier voor affluiten kon Zinho Gano de ban breken, na voorbereidend werk van Machado. Gano liet even later de 2-0 nog liggen.

Zulte Waregem heeft zo 19 punten na 9 speeldagen. Eén punt meer dan Lommel, dan eerder verloor van Beerschot, de nummer drie in de stand met 17 punten.

Zulte Waregem grijpt de macht in de Challenger Pro League
Zinho Gano Zulte Waregem
Vincent Euvrard Zulte Waregem
Zulte Waregem Club Luik
Bart Coopman