Sport

Wout Van Aert & co tes­ten in Dwars Door Vlaan­de­ren laat­ste keer de benen voor Vlaan­de­rens mooiste

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Rond 12.25 uur hebben de renners in Roeselare Dwars Door Vlaanderen op gang getrapt. Zonder topfavorieten als Mathieu van der Poel of Tadej Pogacar lijkt de koers open te liggen. Mads Pedersen, Jasper Philipsen en Wout Van Aert worden getipt als grote namen om in de gaten te houden.

Dwars door Vlaanderen staat bekend als een koers waarin de vroege vlucht lang kan standhouden. Victor Vercouillie, die dit seizoen al meer dan 1200 kilometer in de aanval reed, ziet dan ook kansen. "Vorig jaar zat ik ook mee en als je ziet dat sommige renners uit die groep nog top tien reden, dan weet je dat je via de vroege vlucht een mooie uitslag kunt rijden", zegt Vercouillie. 

Koers

Lampaert mikt niet op record

Bij Soudal Quick-Step kan Yves Lampaert voor een derde keer de overwinning grijpen in Dwars door Vlaanderen, wat hem alleen recordhouder zou maken. Toch is hij daar niet bewust mee bezig. "Ik weet dat ik het record zou hebben, maar ik ben er niet mee bezig", zegt Lampaert. "Ik moet vooral mijn ploegmaat Paul Magnier goed door de heuvelzone gidsen. Als er een groepje wegrijdt, probeer ik mee te zijn. En als het op een sprint uitdraait, moet ik zorgen dat alles samen blijft."

Wout Van Aert: "Ik wil deze wedstrijd winnen"

Voor Wout Van Aert is deze wedstrijd een belangrijke graadmeter. "Ik wil deze koers winnen. E3 was dat ook, maar daar was ik niet goed genoeg om mee te spelen", zegt de kopman van Visma - Lease a Bike. "Ik hoop dat dat vandaag anders is. De afgelopen dagen op training gingen goed, dus ik kijk uit naar de wedstrijd."

"De afgelopen dagen op training gingen goed, dus ik kijk uit naar de wedstrijd."

Wout Van Aert

Lidl-Trek brengt met Mads Pedersen en Jasper Stuyven een sterk team aan de start. Ook Jasper Philipsen is een naam om in de gaten te houden. Daarnaast zou een verrassing zoals Arjen Livyns zomaar eens kunnen meespelen.

Start DDV 2
Jens Lemant
Bart Coopman
Celien Tanghe