Sport

Ver­dach­te inzet­ten op match van KV Oostende?

In een gezamenlijke documentaire van de Duitse zenders ARD en WDR die gisteravond op ARD werd uitgezonden claimen de reportagemakers dat er verdachte gokpatronen geregistreerd zijn op de competitiewedstrijd van 17 januari tussen KV Oostende en Waasland-Beveren.

Volgens het onderzoek van WDR naar gokmisdrijven in het Europese voetbal werden er in de wedstrijd tussen KV Oostende en Waasland-Beveren verdachte inzetten geplaatst op de voorspelling dat er minstens drie doelpunten zouden vallen. In totaal deden de spelers in het Albertpark zes keer de netten trillen. Voor de kustploeg scoorden Akpala, Canesin en Musona, bij Waasland-Beveren zorgden Schrijvers en Moulin voor een puntendeling. 

"Niet op de hoogte"

Ondertussen reageerde KV Oostende op hun website. Ze zijn officieel nog niet op de hoogte gebracht.

“Het bestuur van KV Oostende heeft akte genomen van een reportage over ‘gokgedrag en matchfixing’ op de Duitse zender ARD. Daarin werd gemeld dat de wedstrijd KV Oostende – Waasland Beveren (3-3) als verdacht wordt bestempeld, omdat er opvallend veel zou zijn ingezet vanuit een bepaalde Duitse regio. KV Oostende is hiervan niet op de hoogte. Noch van het feit dat er veel op deze wedstrijd is ingezet, noch van het verdachte karakter van de wedstrijd. De club kreeg hierover ook geen melding van de UEFA of de FIFA. Bovendien heeft KV Oostende een streng intern reglement, waarbij dergelijke zaken binnen de club op geen enkele wijze kunnen worden getolereerd. Uiteraard zal de zaak - indien dit door een bevoegde instantie wordt gevraagd - verder worden opgevolgd. Intussen zullen noch de club, noch de spelers hierover verdere verklaringen afleggen.”

Belga

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?