Tourstart in Rijsel zorgt voor Vlaams feest in Frankrijk
De Tour de France is meteen met een klapper van start gegaan, en dat mag Vlaanderen geweten hebben. Op de openingsdag was het raak voor Jasper Philipsen: ritwinst én geel in Rijsel. Net over de grens werd dat met veel enthousiasme gevierd door een massa Vlaamse koersliefhebbers.
Geen Franse dominantie op de eerste dag van deze 112de editie, wel een Vlaamse triomf. “De Belgen houden van de koers. 80 procent van de mensen hier zijn Vlamingen”, zegt Stephane Kammer, horecabaas in Bailleul.
Het zijn dan ook de Belgen die de toon zetten. Al is de sfeer in Vlaanderen niet de evenaren nuanceert Jacques Coussens, organisator van de E3 Saxo Classic. "De Tour blijft uniek. Je moet erbij zijn. Maar de sfeer is niet zoals bij ons. De beste koersen, die zitten nog altijd in Vlaanderen.”
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?