Tom Boonen gaat voor podium in Omloop van Vlaanderen: “We gaan ons vel duur verkopen”
Oud-wielrenner Tom Boonen start vanavond voor het eerst in de Omloop van Vlaanderen in Roeselare. In het Belgisch kampioenschap bij de Historics - de oudere wagens - staat hij momenteel tweede, waardoor hij ook meteen de strijd aanbindt met streekgenoot en leider Koen Verhaeghe uit Zwevezele.
Tom Boonen is vanavond één van de blikvangers aan de start van de Omloop van Vlaanderen in Roeselare. De voormalige wereldkampioen wielrennen rijdt er voor het eerst mee met een historische rallywagen. Boonen kent de West-Vlaamse wegen nog uit zijn wielercarrière, maar benadrukt dat een rallywagen besturen toch iets helemaal anders is.
“Ik ken de baantjes wel van de koers vroeger, maar met de auto is toch nog iets anders."
“Ik ken de baantjes wel van de koers vroeger, maar met de auto is toch nog iets anders. Je moet de weg goed verplaatsen en de binnenkant goed meepakken”, zegt Boonen.
Volgens Boonen wordt het een uitdagende wedstrijd. “Er is heel weinig marge overal. De kanten zijn niet gemaaid en je kunt niet goed zien of er stenen in zitten. De experts van de parcoursen hier hebben dus wel nog een voordeel.”
Strijd om Belgische titel
Boonen staat momenteel tweede in het Belgisch kampioenschap bij de historics, achter Koen Verhaeghe uit Zwevezele. De strijd om de titel ligt nog helemaal open. Boonen won dit seizoen al twee BK-rally's en werd één keer tweede, maar zag ook belangrijke punten verloren gaan door een opgave in Ieper en een afgelaste wedstrijd.
“Wij hebben de drie resterende wedstrijden nog nodig. We zouden drie keer moeten finishen en dat is de grootste uitdaging”, klinkt het.
“We gaan nog proberen om ons vel duur te verkopen en op het podium te staan.”
Boonen mikt dan ook op een sterke prestatie in Roeselare. “We gaan nog proberen om ons vel duur te verkopen en op het podium te staan.”
De Legend Omloop van Vlaanderen eindigt zaterdagavond met de vijftiende klassementsproef op de Zilverberg. In totaal staat ruim 140 kilometer wedstrijd op het programma.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?