SK Roeselare wint overtuigend van Dessel Sport en blijft zo tweede in eerste amateur
SK Roeselare heeft Dessel Sport verslagen. De West-Vlamingen hielden de drie punten verdiend thuis na een 2-0 overwinning. Roeselare springt zo naar de tweede plaats en blijft in het spoor van leider Houtvenne die vier punten meer hebben.
SK Roeselare en Dessel Sport stonden op een gedeelde derde plaats met 11 op 18. Leider Houtvenne stond daar vier punten boven. Het was dus belangrijk voor beide ploegen om te winnen. Roeselare begon het beste aan de wedstrijd. Na amper tien minuten scoorde Braem op magistrale wijze de 1-0: "Ik zie die voorzet en ik wil die bal gewoon binnentrappen. Ik denk dat ik het niet anders kon doen, maar hij gaat lekker binnen."
Het is Braems' vierde doelpunt van het seizoen. Na die treffer nemen de West-Vlamingen de match helemaal in handen. Cassaert kreeg te veel ruimte na een mooie aanval, maar hij schoot de bal onbesuisd over. Na een half uur kwam Dessel dan toch eens opzetten. Troonbeeckx viseerde de verste hoek, maar Van Marcke stond in de weg. Vlak voor rust zorgde Roeselare opnieuw voor gevaar. Struyf stak Harinck diep. Geladé redde knap met een beenveeg.
Ook na rust was Roeselare baas. Sergeant dropte een bal aan de tweede paal. Van Marcke kopte op het doelhout. Dit had de 2-0 moeten zijn. Op het uur was het dan toch zover. Doelman Geladé blunderde met een dramatische pass. Cassaert werkte netjes af: 2-0.
"Het enige minpunt is dat we er vandaag geen drie of vier maken, maar morgen is iedereen dat vergeten."
Roeselare drukte Dessel dan helemaal achteruit. Harinck kon zomaar door het centrum lopen, maar vergat het af te maken. Geladé zette zijn foutje van daarstraks wel goed recht met een knappe save. Roeselare bleef zoeken naar de 3-0. Verdediger Van Marcke nam de bal op de slof, maar de paal stond opnieuw in de weg. Zo bleef het 2-0 en daar mag vooral Dessel tevreden mee zijn, want het had zomaar 5-0 kunnen zijn.
Middenvelder Cassaert was tevreden met wat hij zag van zijn ploeg: "We komen redelijk vroeg op voorsprong. Dat is altijd iets comfortabeler. Dan kan je iets meer vanuit de organisatie spelen en komen er ook meer ruimtes. Het enige minpunt is dat we er vandaag geen drie of vier maken, maar morgen is iedereen dat vergeten."
Dessel-verdediger Brent Laes was onder de indruk van de West-Vlamingen: "Roeselare speelt met veel meer intensiteit. Er is zo veel beweging. Daar hadden we het ook moeilijk mee. Dat is de eerste ploeg in eerste amateur die ik zoveel heb zien bewegen. Ik heb dat zelfs in 1B weinig gezien dat ze zoveel diep liepen."
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?