Sport

Ruud Vor­mer bekert ver­der met Knok­ke na nip­te zege tegen Torhout

Voetbal web

Royal Knokke FC heeft zich geplaatst voor de vijfde ronde van de Beker van België. De ploeg van coach Ruud Vormer won met 0-1 op het veld van Torhout. Voor Vormer was het zijn eerste bekerwedstrijd als coach.

Ruud Vormer won in 2015 als speler nog de Beker van België met Club Brugge. Nu stond hij voor het eerst als coach langs de lijn in het bekertoernooi. Met eerste nationaler Knokke trok hij daarvoor naar Torhout, dat uitkomt in tweede nationale.

Knokke begon het best aan de wedstrijd en kreeg al snel een eerste kans via Foubert. Op het halfuur was het wel raak. Vanackere kapte zich mooi vrij en zette Knokke op 0-1.

Tweede geel

Na de rust nam Torhout meer initiatief, maar grote kansen leverde dat niet op. Twintig minuten voor tijd moest de thuisploeg bovendien met tien verder na een tweede gele kaart voor Brachet. Torhout bleef wel zoeken naar de gelijkmaker, maar doelman Meese hield zijn netten schoon.

Peter Herman (Torhout KM): "Grote ontgoocheling"

"Een grote ontgoocheling, omdat we toch een stuk met tien hebben gespeeld en dan zelfs nog gevaarlijk zijn", reageerde Torhout-coach Peter Herman. "Maar ook realistisch: een 0-2 was mogelijk."

Ruud Vormer (R. Knokke FC): "Wie weet tegen Club Brugge"

Vormer was uiteraard tevreden met de kwalificatie. "Heel blij. Winnen is altijd winnen, dus dan ben ik een blij man", zegt hij. "Het spel kan nog iets beter, maar we zijn net begonnen en dit was een eerste test. Die zijn we goed doorgekomen."

Knokke neemt het in de vijfde ronde op tegen Dessel Sport. Vormer droomt intussen al verder. "Dan moeten we nog twee rondes overleven en dan wie weet Club Brugge thuis. Dat zou helemaal leuk zijn. Maar we moeten nog eventjes gas geven."

Wout Bernaert
Celien Tanghe

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?