Sport

Red Dra­gons ope­nen EK vol­ley­bal met domi­nan­te zege tegen Nederland

Red Dragons sluiten tweede VNL-week af met nederlaag tegen Turkije

© Belga

Goed begonnen is..? Onze nationale volleybalploeg, met daarbij vier West-Vlamingen, is aan het Europees kampioenschap gestart met een overtuigende 3-1-zege tegen de buren uit Nederland. Enkel in de tweede set konden de 'lange mannen' de Red Dragons aan het wankelen brengen, maar in set drie en vier haalden de Belgen opnieuw hun niveau en speelden ze de noorderburen van het kastje naar de muur.  

"De ambitie is een medaille." Dat waren de woorden bij onze nationale volleybalploeg vorige week na de uitwuifwedstrijd in Roeselare. Wie een medaille wil winnen op dit EK, start ook maar beter al goed in de groepsfase. In de openingswedstrijd stonden onze Red Dragons tegenover Nederland. 

Zij werden in de oefenwedstrijden in Roeselare tweemaal geklopt en ook nu was de beste start voor onze Belgen. Met West-Vlamingen Stijn D'Hulst en Seppe Rotty in de basis stoomden ze na amper 23 minuten naar 25-14-setwinst. Een setje om binnen te komen, maar dat kreeg geen vervolg in set twee. Nederland rechtte de rug en maakte via 18-25 gelijk in sets.

Bij de Dragons was het na de kleine domper even zoeken naar herstel maar mede dankzij een sterke kapitein Sam Deroo (ex-Roeselare) en hoofdaanvaller Ferre Reggers knokten de Belgen zich opnieuw in de wedstrijd. Nederland onderging de partij en de Dragons pakten na 25-17- en 25-14-setwinst meteen hun eerste overwinning op dit EK.

Morgen wacht gastland Finland voor wedstrijd nummer twee. 

Wout Bernaert

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?