In Loppem, bij Zedelgem, is de nieuwe voetbalapp Yougo voorgesteld. De applicatie wil jonge voetballers helpen hun techniek te verbeteren en biedt tegelijk een handig hulpmiddel voor jeugdtrainers. Vooral op recreatief en lager niveau moeten trainingen zo beter onderbouwd worden.
Het is een uitdaging die iedere ouder met kinderen wel kent: hoe krijg je ze aan het spelen, of sporten, en laten ze die gsm of tablet eindelijk eens aan de kant liggen. De nieuwe voetbalapp Yougo combineert beide. "We wilden kinderen uit de zetel krijgen, maar wel mét hun gsm", zegt Hart Van Damme van Yougo Sports. "Daarom hebben we samen met professionals op een speelse manier heel wat voetbaloefeningen opgenomen."
Thomas Buffel en Olivier Deschacht demonstreren
De oefeningen worden gedemonstreerd door oud-profvoetballers zoals Thomas Buffel en Olivier Deschacht. Op de app kun je voor alle mogelijke voetbaldisciplines aangepaste oefeningen vinden. Dat is zeker voor trainers op lager niveau een belangrijke hulpbron. "Beginnende trainers of beloften die onverwacht moeten invallen, hebben nood aan een houvast", zegt ex-profvoetballer Thomas Buffel. "Yougo biedt een soort databank volgens de opleidingsvisie van Voetbal Vlaanderen. Trainers vinden er eenvoudig de juiste oefenvormen terug, aangepast aan de leeftijd van hun spelers en wat zij op dat moment moeten leren."
Het doel blijft uiteindelijk om het voetbal, de clubs, de trainers en de spelertjes vooruit te helpen.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?