Meulebeke krijgt herkansing voor BK veldrijden: Van Aert grote afwezige
Drie jaar na de coronaversie krijgt Meulebeke een herkansing voor het BK cyclocross. Toen mocht er geen publiek rondlopen op domein Ter Borcht, nu hopen ze op 15.000 toeschouwers.
In 2021 zaten ze in Meulebeke nog in zak en as. Door corona was er wel een wedstrijd, maar geen publiek. De bond had begrip voor de situatie en geeft Meulebeke nu een herkansing. De belangstelling is alleszins groot, want ze verwachten zo'n 15.000 supporters in Ter Borcht. "Speciaal om wat meer publiek te kunnen plaatsen, is er een stuk parcours bijgekomen", vertelt burgemeester Dirk Verwilst.
"We willen de mensen de kans geven om de renners te zien, vandaar dat we 2,5 hectare erbij hebben genomen in het parcours."
"Afwezigheid Van Aert zorgt voor mooie sportieve strijd"
De supporters zullen alleszins een andere winnaar zien dan in 2021, want Wout Van Aert zal er op 14 januari niet bij zijn. Het Belgisch Kampioenschap staat niet op zijn programma. Dat opent dan natuurlijk weer perspectieven voor de anderen.
"De titelstrijd ligt in veel categorieën open, bij de mannen elite evenzeer. Dat Wout niet van start gaat, is uiteraard voor de organisatie en de federatie een gemis, maar puur sportief gezien gaan we wel een hele mooie strijd krijgen", legt bondscoach Sven Vanthourenhout uit. Hij kijkt in die categorie vooral richting Iserbyt en Vanthourenhout.
"Eli Iserbyt rijdt heel comfortabel door het seizoen, hij heeft al veel gewonnen. Michael Vanthourenhout heeft de Europese trui gepakt, maar daar mag nog wel iets bij."
Archiefbeeld Belga
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?