Sport

KV Oos­ten­de droogt RC Genk met 6 – 0 af

2016-11-27 00:00:00 - KV Oostende droogt RC Genk met 6-0 af

KV Oostende heeft zijn supporters een aangename voetbalnamiddag gebracht. Het droogde RC Genk simpelweg met 6-0 af in de Versluys Arena en blijft zo knap tweede op (voorlopig) twee punten van Zulte Waregem. Dat speelt om 18u tegen Standard.

Oostende begon de thuiswedstrijd - nog altijd ongeslagen - met een knappe tifo en veel goesting om te winnen. Dat resulteerde nar 18 minuten al in de 1-0. Berrier kopte een voorzet voorbij Genk-doelman Bizot. Die zou niet zijn fijnste namiddag beleven want nauwelijks tien minuten later mocht hij alweer vissen, doelpunt Milic en 2-0.

Dat was meteen ook de ruststand maar het Oostende had het beste gespaard voor de tweede helft. Nadat Musona eerst geen strafschop kreeg ondanks een overtreding in de zestien, scoorde 'The Smiling Assassin' in de 55e minuut toch de 3-0. Na een rode kaart voor Leon Bailey kwam Genk met tien te staan en kregen de Limburgers nog een bittere pil te slikken. Di Mata (4-0), Cyriac (5-0) en nog eens Di Mata (6-0) zorgden voor een glorierijke thuiszege.

KV Oostende telt nu 31 punten en staat daarmee alleen tweede. Voorlopig op twee punten van leider Zulte Waregem dat om 18u tegen Standard speelt.

Bart Coopman