
KV Oostende gaat niet in beroep tegen de schorsing voor Didier Ovono.
De Geschillencommissie van de Belgische voetbalbond (KBVB) had de Gabonese doelman dinsdag twee speeldagen schorsing (waarvan één effectief) en 800 euro boete opgelegd. De kustploeg ontvangt donderdag op de negende speeldag in Play-off I AA Gent, maar Ovono is niet opgenomen in de woensdag bekendgemaakte selectie.
Zonder kaart
Op de zevende speeldag in POI tackelde Ovono met beide voeten vooruit op Filip Djuricic in de 58e minuut van de met 2-1 verloren wedstrijd bij RSC Anderlecht. De 33-jarige Gabonees van KVO kwam er zonder kaart vanaf, maar de Reviewcommissie riep hem wel nog op het matje. De Bondsprocureur vond de manier waarop Ovono zijn tackle uitvoerde "niet thuishoren op een voetbalveld" en vroeg twee speeldagen schorsing. De Geschillencommissie was milder en hield rekening met "het gunstige disciplinaire verleden en het schuldbesef" van Ovono om één speeldag voorwaardelijk te maken.
KV Oostende aanvaardt de schorsing en kan vandaag op Schiervelde tegen AA Gent niet rekenen op zijn eerste doelman. Ook Sébastien Siani is geschorst, de centrale middenvelder pakte afgelopen weekend zijn derde gele kaart in de play-offs.