Jonas Coene uit Gistel heeft zich gisteren in het Italiaanse Molveno gekroond tot wereldkampioen ijszwemmen. Hij behaalde de titel op de 50 meter schoolslag in de leeftijdscategorie 30 tot 34 jarigen.
Afgelopen zaterdag reisde Jonas af naar Italië om er zich voor te bereiden en te wennen aan de ijskoude omstandigheden. Coene neemt in totaal deel aan twee wedstrijden waarvan hij er al een succesvol afwerkte. Met een tijd van 37.08 seconden zwom hij, in water dat amper 1,3 graden celcius had, naar de wereldtitel in zijn leeftijdscategorie. Over alle 116 deelnemers heen zette hij daarmee de 15de tijd neer.
"Op voorhand had ik gedacht dat brons het hoogste haalbare was, en daar zou ik mee tevreden geweest zijn. Maar toen ik gisteren na het zwemmen naar de resultaten keek en zag dat ik eerste was geworden, kon ik het eerst niet geloven", vertelt Jonas.
Komende zaterdag zwemt Jonas z’n tweede wedstrijd. Dan waagt hij zich aan de 100 meter schoolslag. Op het EK ijszwemmen in 2024 in Roemenië werd Jonas nog derde op die afstand.


