Sport

Edward Plan­ckaert wint club­kam­pi­oen­schap­pen Ingelmunster

Edward Planckaert van Lotto-Soudal wint sprint van 5 bij clubkampioenschappen Ingelmunster.

Het wielerseizoen op de weg start traditioneel met de clubkampioenschappen als voorbode van de Vlaamse klassiekers. Ingelmunster is de thuisbasis van Soenens, maar die ploeg hield op te bestaan. Zij gaan nu verder door het leven als Home Solution-Anmapa-Soenens, een ploeg uit Oost-Vlaanderen. Nog een Oost-Vlaamse ploeg is Superano Ham-Isorex-Tarteletto. Naast Depypere, Soenens en Touquet kon ook Gorik Gardeyn in laatste instantie tekenen.

EFC-Etixx is dit jaar niet van de partij door de stage, maar Lotto-Soudal wel. In de Topcompetitie zullen ze de degens moeten kruisen met Vl Technics-Experza-Abutriek. Naast de topcompetitie nemen de meeste ploegen ook deel aan de beker van België.

Douchy-Thalassa werd daarin vijfde vorig jaar, maar pakte met Kenzy Boutte wel de individuele kroon. Decock-Van Eyck-Devos-Capoen was misschien wel de meest succesrijke formatie van 2015, met 70 overwinningen. Steven Caethoven werd zegekoning met 17 stuks.

103 renners staan er aan de start van dit clubkampioenschap, er staat een strakke wind. De helft van het peloton moet al vroeg de wedstrijd verlaten. Pas half koers wordt een tweede schifting gemaakt. 8 renners rijden weg met daarbij drie duo’s: Verwilst en Goolaerts van Lotto Soudal en Vingerling en Willems van Team 3M en Looy en Mortier van Color Code. Aangevuld met Cobbaert en ouwe krijger Gorik Gardeyn.

Eindsprint met vijf

De wind is geen bondgenoot en 10 kilometer verder is alles te herdoen. Pas op 15 kilometer van het einde valt de definitieve beslissing. We zien een kopgroep van vier met daarbij twee man van Team 3M: Martijn Degreve en Piotr Havik. Zij hebben het gezelschap van Joren Touqet van Superano Ham en Ook Franklin Six is mee.  Nog 1 man kan de kloof naar de kopgroep overbruggen en dat is deze Edward Planckaert in het rood van Lotto Soudal.

De vijf gaan sprinten voor de zege. In een lange spurt toont Planckaert zich de sterkste voor Franklin Six. Martijn Degreve kan de sterke collectieve prestatie van Team 3M niet verzilveren en wordt derde.
 

Lorenzo Dejonghe
Sander Van Nieuwenhuyse

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?