Sport

Donor gevon­den voor Cer­cle doel­man Migu­el Vandamme

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Er is een donor gevonden voor Miguel Van Damme, doelman bij Cercle Brugge.

Na een wereldwijde zoektocht kan hij nu een levensbelangrijke beenmergtransplantatie ondergaan. In juni werd bij hem opnieuw kanker vastgesteld. Nu is er dus een klein beetje licht aan het einde van de tunnel.

10/10 match

Miguel ligt momenteel in quarantaine in het AZ Delta in Roeselare. Hij vecht er voor de tweede keer tegen leukemie. Maar nu is er dus een ideale donor gevonden voor een stamceltransplantatie. En dat is bijzonder goed nieuws. "Het is natuurlijk ook altijd afwachten of mijn lichaam er goed op reageert natuurlijk", zegt hij. "Maar het is een 10 op 10 match en dat staat in de medische wereld synoniem voor de best mogelijke donor".

Woensdag vindt de cruciale transplantatie plaats. Ook de opvolgingsperiode erna wordt niet vanzelfsprekend. De kans bestaat namelijk dat zijn lichaam de cellen afstoot. Maar Miguel geeft zijn sportieve droom niet op. Hij hoopt om in het voorjaar terug te kunnen aansluiten bij de groep. Het contact met zijn ploegmaats en de vereniging blijft sterk.

De redactie