Sport

Club Brug­ge wint onder Ivan Leko tegen Den­der met dui­de­lij­ke cijfers

Beeld Club Brugge Belga

Viering Club Brugge - ©Belga

Club Brugge won zijn eerste competitiewedstrijd in de tweede ambtstermijn onder Ivan Leko met duidelijke cijfers van Dender. Op de achttiende speeldag van de Jupiler Pro League eindigde de match in Denderleeuw op 1-5. Club wint opnieuw na een 0 op 6 en springt weer over STVV en Anderlecht naar plek twee. Dender verliest opnieuw na een 8 op 12 en blijft laatste.

Blauw-zwart maakte niet meteen indruk in de openingsfase en zag Dender gevaarlijk zijn via onder meer Bruny Nsimba. Club bleef slordig voetballen en knullig balverlies van Christos Tzolis leidde halverwege de eerste helft een gevaarlijke Oost-Vlaamse tegenaanval in. Fabio Ferraro was Aleksandar Stankovic te snel af en vond vanop links het hoofd van Nsimba, die knap binnenkopte. Club kwam pas in het slot van de eerste helft kortstondig opzetten en kwam langszij via Tzolis. Noah Mbamba speelde de bal ongelukkig tot bij de Griek, die niet twijfelde en de gelijkmaker binnenlegde.

De Bruggelingen tapten na de pauze uit een ander vaatje en gingen op zoek naar de voorsprong. Die kwam er dankzij opnieuw Tzolis, die de bal ogenschijnlijk binnen het bereik van doelman Guillaume Dietsch weglegde, maar de Fransman had geen reactie in huis. Dender moest het spel ondergaan en kwam amper nog in het stuk voor. Invaller Romeo Vermant deed de boeken voor Dender toe door een voorzet van Stankovic met de borst in doel te verwerken. De enthousiaste Vermant ging gewoon door op zijn elan en kopte even later de 1-4 tegen de netten. Tzolis miste enkele kansen op een hattrick, maar Stankovic was wel trefzeker en legde zo de 1-5 eindstand vast.

Belga
Victor Peeters

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?