
© Belga
Club Brugge heeft zondagnamiddag op de tweede speeldag van de Champions' Play-off met 2-3 gewonnen op het veld van Antwerp. Club blijft zo in het spoor van leider Genk, dat met 1-2 won op het veld van Anderlecht.
In de reguliere competitie leed Club begin februari een zure nederlaag op de Bosuil. De thuisploeg scoorde toen twee late goals nadat de Bruggelingen een groot stuk van de wedstrijd hadden gedomineerd. Ook zondag lag het initiatief vrijwel meteen bij de landskampioen. Senne Lammens hield Tzolis in de zevende minuut met een reflex van de openingsgoal, maar even later moest hij zich toch omdraaien. Jutgla rondde prima samenspel af met een rake knal en tekende zo voor zijn negende competitiegoal van het seizoen.
Boeken toe?
Een aanslagen Antwerp moest reageren en deed dat al snel met een schot van aanvoerder Janssen, die op een attente Mignolet botste. Toch was het opnieuw Club dat na een half uur een tweede keer de weg naar de netten vond. Na een diepe bal van De Cuyper vertrok Ardon Jashari randje buitenspel, maar vanop de eigen helft, en maakte er fluks 0-2 van.
De bezoekers hadden de zaakjes nu onder controle en in de extra tijd mochten de boeken op de Bosuil helemaal toe, zo leek het. Met een gelukje na een afgeweken schot zorgde Tzolis voor de derde Brugse treffer.

© Belga
20 minuten overleven
De tweede helft verliep aanvankelijk gezapig, tot Janssen met een afstandsschot in de 63e minuut plots voor de 1-3 tekende en zo voor wat spankracht zorgde. Hayen reageerde meteen en bracht met Talbi (voor Jutgla) en Romero (voor Ordonez) vers bloed, maar het hield de Great Old niet tegen om zowaar een tweede keer te scoren. Club kreeg de bal achterin niet weg, en Balikwisha stond op de juiste plaats om de 2-3 tegen de netten te werken.
Zo werd het met nog twintig minuten te spelen opnieuw erg spannend in de Hel van Deurne-Noord. Het stamnummer 1 ging voluit op zoek naar een derde doelpunt, met onder meer een erg actief ingevallen Praet. Club moest overleven, maar met hangen en wurgen trokken de West-Vlamingen de belangrijke driepunter toch over de streep.

