Sport

Cer­cle Brug­ge kan niet win­nen van Ander­lecht en opent com­pe­ti­tie met 1 op 6

Cercle Brugge Anderlecht

© Belga

Cercle Brugge heeft zondagmiddag in eigen huis met 0-2 verloren van Anderlecht. Paars-wit kwam al snel op voorsprong dankzij een koelbloedig benutte penalty van Hazard. Tien minuten voor tijd besliste debutant Bertaccini de wedstrijd met de 0-2. Anderlecht pakt zo zijn tweede overwinning van het seizoen.

De Brusselaars kwamen al vroeg op voorsprong in Jan Breydel. Na een lichte overtreding in de zestien kreeg Anderlecht een strafschop, die Thorgan Hazard prima omzette: 0-1. Daarna had Anderlecht via Angulo en Verschaeren uitzicht op een dubbele voorsprong, maar hun pogingen troffen geen doel. Cercle Brugge kon daar weinig tegenover zetten en creëerde in de eerste helft geen noemenswaardig gevaar.

Na rust kwam Cercle met meer energie uit de kleedkamer en Anderlecht werd teruggedrongen. Zonder grote kansen weg te geven, geraakte paars-wit steeds moeilijker onder de druk uit. De bezoekers hielden de bal nauwelijks in de ploeg en moesten achterin stevig aan de bak. Coosemans greep goed in na een gevaarlijke actie van Nazinho, terwijl de ingebrachte Camara en Bertaccini het tij aanvankelijk niet konden keren.

Debutant Bertaccini beslissend

Een kwartier voor tijd brak Verschaeren eindelijk nog eens uit, maar zijn schot was te zwak om Delanghe te verrassen. Het was uiteindelijk Bertaccini die bij zijn eerste kans de wedstrijd besliste. Camara bracht de bal voor doel en Bertaccini frommelde via wat geluk de 0-2 binnen. Een binnenkomer met resultaat voor de kersverse aanwinst van Anderlecht, dat met de zege de rug recht. Cercle Brugge trekt met een 1 op 6 richting de Brugse stadsderby.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?