Na een zenuwslopende match en een nagelbijter op het einde heeft BC Oostende de tweede match in de finale van de play-offs gewonnen met 59-60 bij Brussels. Zondagavond kan het in eigen zaal kampioen worden.
Oostende begon sterk aan de tweede wedstrijd van de finale en greep Brussels in eigen huis bij de keel. 11-15 na de eerste periode en zelfs 28-35 bij de rust. Een titelmatch overmorgen in de Versluys Dome leek al bijna een feit.
Maar de scoremachine stokte bij BCO en Brussels vond plots erg vlot de weg naar de korf: 51-50 na het derde quarter en bijgevolg een erg zenuwslopend slot. Klamme handjes aan beide zijden en weinig geslaagde scores. Op 19 seconden voor het einde stond het 57-58. Brussels scoorde tweemaal van op de vrijworplijn (59-58) maar voor Oostende hield Salumu het hoofd koel: 59-60 en Oostende op één wedstrijd van een zesde titel op rij.
Volg het live bij Focus en WTV
De kampioenenwedstrijd zenden we - zondagavond - om 20u30 LIVE uit op Focus en uiteraard ook opnieuw in een livestream.