Avanti Brugge heeft zich niet kunnen plaatsen voor de volgende ronde van de beker van België. In de zestiende finales verloor de tweedeklasser in eigen zaal met 52-93 van eersteklasser Hubo Limburg United.
Avanti kreeg vorige week pas zekerheid over deelname aan de bekerwedstrijd. Falco Gent had een klacht ingediend omdat bij Avanti een speler jonger dan 16 op het wedstrijdblad stond, wat niet is toegestaan. Omdat die speler echter niet in actie kwam, werd de klacht verworpen en mocht Brugge alsnog aantreden.
Met een bonus van vijf punten mocht Avanti starten aan de partij, maar Limburg United nam snel de leiding via Leemans en diens driepunter. Avanti hield in het eerste kwart nog gelijke tred met drie rake bommen vanop afstand, maar bij 22-25 was de voorsprong al verdwenen.
Vanaf het tweede kwart lag het tempo volledig bij de bezoekers. Avanti scoorde amper zeven punten, terwijl Limburg vlotjes de vrije man vond en uitliep tot 29-50 bij de rust.
Limburg United te sterk
Ook na de pauze bleef het verschil groter worden. Blackmon zette 41-74 op het bord en onder de korf domineerde Muszynski. In het slot bracht Grymonprez nog een driepunter binnen voor Avanti, maar het was enkel een schamele eerredder.
Limburg United ging overtuigend door naar de volgende ronde met 52-93, terwijl Avanti Brugge zijn bekeravontuur ziet eindigen.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?