Anticlimax voor Van Aert! Neilson Powless vloert trio van Visma-Lease a Bike. “Ik ben zelf verantwoordelijk”
Neilson Powless (EF Education-EasyPost) heeft voor het eerst Dwars door Vlaanderen op zijn naam geschreven. De Amerikaan trok met drie renners van Visma-Lease a Bike naar de meet, en klopte Jorgenson, Benoot en Van Aert toch enigszins verrassend in de sprint. Van Aert zelf had - wat tegen zijn natuur - snel al aangegeven dat hij wilde winnen, in de spurt. Maar daar kwam hij zichzelf, en Neilson Powless tegen.
Ik moet de verantwoordelijkheid dragen en hard zijn voor mezelf
De zure gezichten bij Visma - Lease a Bike spraken boekdelen aan de aankomst in Waregem. Van Aert zelf zocht geen excuses.
" Je moet altijd de kans het hoogste maken om die koers te winnen als ploeg. En dat hebben we absoluut niet gedaan. Daar ben ik wel verantwoordelijk voor. Ik heb tegen mijn natuur in die beslissing gemaakt. Best vroeg in de finale gezegd dat ik gewoon naar de finish wougebracht worden en dat ik het zou afmaken. Dat heb ik niet gedaan. Dan moet ik de verantwoordelijkheid dragen en hard zijn voor mezelf."
Ook ploegmakker Tiesj Benoot, derde, beaamt dit: " Het is gewoon een foute beslissing van ons om Powless naar de sprint te nemen. We hadden hem makkelijk... of in ieder geval meer het vuur aan de schenen kunnen leggen. Maar wij wilden gewoon allemaal Wout zien winnen, ja."
Lotto DSTNY herleeft, dankzij Segaert en Livyns
Van bij de start was het duidelijk dat Visma-Lease a Bike de koers in handen wilde nemen. De vroege vlucht, met onder meer Ceriel Desal uit Roeselare en Taco Van der Hoorn, kreeg nooit veel ruimte. Op de Trieu plaatste Van Aert een versnelling, waardoor het peloton scheurde.
Op Berg Ten Houtte voerde Visma het tempo nog verder op. Met drie renners – Van Aert, Benoot en Jorgenson – kwamen ze voorin aansluiten bij de kopgroep. Enkel Nilson Powless van Education First kon nog volgen.

© Belga
Een groepje met onder meer Alec Segaert, Arjen Livyns, Mads Pedersen, Stefan Kung, Dries De Bondt en Tibor Del Grosso deden nog een inspanning om het viertal bij te benen, maar dat lukte niet.
Voorin rekenden de drie Visma-renners op de sprint van Wout Van Aert. Ze speelden hun numerieke meerderheid niet uit en dat brak hen zuur op in de laatste meters. Powless bleef in het wiel van Van Aert en zag zijn kans toen de Belg stilviel. Zo kreeg Dwars door Vlaanderen voor het tweede jaar op rij een Amerikaan op de erelijst.

© Belga
Waar Visma - Lease a Bike vertrouwen wilde tanken, maar zichzelf in de voet schoot, lukte dat wel bij Lotto - DSTNY. Met dank aan twee plaatsen in de top tien voor Arjen Livyns en Alec Segaert:
Arjen Livyns: " Vooraf hebben we gezegd dat vandaag de kans was om een resultaatje te rijden. Aangezien het zondag moeilijker zal zijn. Ik denk dat we, met Alec en ik, onze kans gegrepen hebben. "
Alec Segaert: " Mooi, een top-tienplaats in zo'n klassieker. Ik denk dat ik wel een goede koers rij. Ik was meteen mee, de eerste keer op de Trieu. Meteen à bloc maar ik denk dat iedereen à bloc zat daar. Vanaf daar was het een uitputtingsslag. En ik heb die toch redelijk goed overleefd."