Nieuws

Zo’n 240 leer­lin­gen van basis­school geë­va­cu­eerd na gas­lek in Beitem

Zo'n 240 leerlingen van basisschool geëvacueerd na gaslek in Beitem

In Beitem (Roeselare) is maandagnamiddag bij graafwerken een middendrukleiding van de gastoevoer geraakt. Zo'n 240 leerlingen uit een nabijgelegen basisschool moesten geëvacueerd worden. "Maar niemand werd onwel", klonk het bij de politie van zone RIHO. 

Maandag rond 13.45 uur werd de brandweer van zone Midwest opgeroepen voor een gaslek in Beitem (Roeselare). Bij grootschalige infrastructuurwerken op de Meensesteenweg werd een middendrukleiding geraakt, waardoor een gaslek plaatsvond. Het ging gepaard met reukhinder en lawaai. 

"Om en bij de 200 kinderen van een nabijgelegen basisschool werden geëvacueerd", klonk het bij de politiezone RIHO (Roeselare - Izegem - Hooglede). "We hebben geen info dat iemand onwel werd. Netbeheerder Fluvius is nu volop bezig met het lek te dichten."

Evacuatie

De kinderen werden geëvacueerd naar de terreinen van Krachtbalclub Hoger Op Beitem, gelegen achter de basisschool. Daar waait de wind in de goede richting, van de school weg. Hoe lang de evacuatie nog zal duren, is wat onduidelijk. Pas als de situatie weer helemaal veilig is, zal de brandweer groen licht geven om eventueel naar de klassen terug te keren. 

Zo'n 240 leerlingen van basisschool geëvacueerd na gaslek in Beitem
Zo'n 240 leerlingen van basisschool geëvacueerd na gaslek in Beitem
De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?