Nieuws

Zaak Pichal: pro­duc­tie­as­sis­tent uit Ieper krijgt in beroep 7 jaar cel

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Het hof van beroep in Antwerpen heeft een voormalig productieassistent (36) uit Ieper veroordeeld tot zeven jaar cel en vijf jaar terbeschikkingstelling van de strafuitvoeringsrechtbank. Hij stond terecht voor het verkrachten van twee minderjarigen en voor het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik. Hij kreeg die beelden van onder meer ex-radiopresentator Sven Pichal. In eerste aanleg kreeg hij nog acht jaar cel. 

De productieassistent uit Ieper had vorig jaar aangifte gedaan tegen een acteur, omdat die hem beelden van seksueel kindermisbruik had gestuurd. Een vriend van de Ieperling vond de beelden in de Telegram-app op zijn gsm en had hem aangemaand om naar de politie te stappen. 

De acteur in kwestie zei later dat hij samen met de Ieperse productieassistent naar dergelijke beelden had gekeken, waarna ook het informaticamateriaal van de Ieperling werd onderzocht. In de gsm van de beklaagde werden veertien foto's en video's aangetroffen van baby's en jongens tot twaalf jaar oud die op extreem gewelddadige manier verkracht werden door volwassen mannen.

Maar daar bleef het niet bij. Tijdens het onderzoek kwam aan het licht dat hij ook twee minderjarige acteurs seksueel had misbruikt in zijn hoedanigheid als productieassistent bij een theatervoorstelling in Antwerpen. De jongens waren 14 en 16 jaar toen het begon. Het misbruik ging vaak gepaard met overmatig alcohol- en druggebruik.

recht justitie
Nieuws

7 jaar cel geëist tegen uitgeweken Ieperling in kindermisbruikzaak Sven Pichal

In mei kreeg hij daarvoor acht jaar cel en 8.000 euro boete. Hij betwistte niet dat hij schuldig was, maar ging wel in beroep. Maar een straf met probatie-uitstel, zoals hij vroeg, krijgt hij dus niet: hij blijft gewoon in de cel.

Belga