In De Panne zit de verbouwing van de Sint-Pieterskerk goed op schema. De kerk wordt omgebouwd tot bibliotheek met leescafé. Er zullen ook culturele activiteiten kunnen plaatsvinden zoals concerten en voordrachten. De werken zullen eind maart volgend jaar klaar zijn.
De werken zijn in augustus vorig jaar gestart. Op 20 maart volgend jaar gaat de nieuwe bibliotheek open. "We hebben er bewust voor gekozen om het centraal deel van de kerk te laten blijven, zodat je kan zien dat er een nieuwe bibliotheek in een kerkgebouw geïnstalleerd is," zegt ingenieur Wim Morel van de gemeente De Panne."
De boekenrekken in de middenbeuk zullen verplaatsbaar zijn. De plek zal multifunctioneel zijn. "Het wordt een bibliotheek 2.0," zegt bibliothecaris Christophe Coffyn. "We willen hier ook activiteiten organiseren, kleine concerten, de digidokter zal hier ook zijn plekje hebben in de bibliotheek. Willen organisaties hier iets inrichten, dan zal dat ook kunnen en willen we dat faciliteren. Ik denk dat faciliteren een belangrijk woord is naar de toekomstige invulling van dit gebouw."
De nieuwe bib ligt wat verder van het centrum dan de huidige bibliotheek in het gemeentehuis. Maar er is een tramhalte vlakbij en er zijn parkeerplaatsen. "We zijn er van overtuigd dat er meer publiek naar hier getrokken zal worden niet alleen door de bibliotheek en het kergebouw maar ook door het park dat we er rond creëren," zegt Wim Morel.
Nog de hele week kan je de werf gaan bezoeken.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?