Nieuws

Voor­be­rei­den­de wer­ken aan sta­ti­ons­om­ge­ving Brug­ge van 12 mei tot 13 juni: hin­der verwacht

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Van maandag 12 mei tot vrijdag 13 juni 2025 wordt in de buurt van het station in Brugge gewerkt aan nutsleidingen. De werken zijn een voorbereiding op de toekomstige herinrichting van de stationsomgeving en zullen tijdelijk voor verkeershinder zorgen.

De werken omvatten het verplaatsen van nutsleidingen, waarvoor twee doorsteken over de R30 noodzakelijk zijn. De eerste komt ter hoogte van de Vaartdijkstraat, de tweede aan de oversteekplaats op het kruispunt met de Ketsbruggestraat.

Twee fasen

De werkzaamheden zijn opgedeeld in twee fasen. Tijdens de eerste fase, van maandag 12 mei tot en met woensdag 28 mei, wordt het verkeer op de R30 onderbroken aan de zijde van de Katelijnepoort richting het station. 

Tijdens de tweede fase, van maandag 2 juni tot en met vrijdag 13 juni, wordt de onderbreking ingepland aan de zijde van het station richting Katelijnepoort.

Tijdens de werkzaamheden blijft het verkeer op de R30 mogelijk via één rijstrook in elke richting. Dit wordt geregeld met tijdelijke verkeerslichten.

De Ketsbruggestraat, kiss & ride en Chantrellstraat blijven bereikbaar met aangepaste in- en uitrijmogelijkheden.


“Deze voorbereidende werkzaamheden zijn noodzakelijk om de verdere ontwikkeling van de stationsomgeving mogelijk te maken.”

Dirk De fauw, burgemeester van Brugge

Voetgangers en fietsers

Voor voetgangers en fietsers zijn er omleidingen voorzien. In fase 1 verlopen deze via het Bargeplein of de oversteekplaats ter hoogte van de Oostmeers. Tijdens fase 2 wordt een omleiding voorzien via het Stationsplein en de Hendrik Brugmansstraat, in beide richtingen.

“Deze voorbereidende werkzaamheden zijn noodzakelijk om de verdere ontwikkeling van de stationsomgeving mogelijk te maken”, zegt burgemeester Dirk De fauw.

De redactie