Nieuws

Veur­ne neemt nieuw bus­sta­ti­on in gebruik

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In Veurne is een nieuw busstation in gebruik genomen, vlakbij het treinstation. Vroeger stopten de bussen vlak voor het station, de nieuwe halte ligt iets verder. Dat zorgt voor meer ruimte en comfort voor de reizigers. Er komt ook nog een groene zone. De Lijn investeerde alles samen 1,3 miljoen euro.


Het nieuwe busstation is nu waar vroeger de stelplaats van De Lijn was. De oude loods is afgebroken. Het terrein is heringericht. Ine Pieters, woordvoerder De Lijn: “Er is nu plaats voor twee grote lange, brede en toegankelijke perrons. Zodat de reizigers vlot in- en uit kunnen stappen. Aan elke perron is er plaats om twee gelede bussen te parkeren achter elkaar. Op hetzelfde moment kunnen hier vier gelede bussen staan om reizigers in en uit te laden.“

Busstation1
Busstation2
Busstation3
Busstation4
Busstation5
Busstation6

Voor blinden-en slechtzienden zijn er geleidingstegels. Het busstation is nog niet helemaal klaar. Er komen nog elektronische borden met de dienstregeling en ook een ticketautomaat. “Er is een beschermde stationswoning die later nog een invulling zal krijgen. Daarrond komt er ook nog een groenzone. Zodat het hier binnenkort een aangename plek is om eventjes te vertoeven.”

Het busstation maakt deel uit van het regionale Hoppinpunt Veurne Station, waarbij reizigers vlot kunnen overstappen van de trein op de bus, een deelfiets of een deelwagen.

Redactie