Nieuws

Uit­slaan­de brand in loods bij zet­el­fa­briek in Emel­gem onder con­tro­le, er kwam asbest vrij

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De zware brand, dinsdagavond in de Izegemse deelgemeente Emelgem, is woensdagochtend onder controle. Een loods aan de achterzijde van een meubelfabriek in de Kapelstraat is er in de vlammen opgegaan. Dinsdagavond al leek het er op dat er asbestdeeltjes waren vrijgekomen. Dat is intussen bevestigd. De buurt zal pas worden vrijgegeven wanneer alles gecontroleerd is

Brandemelgem2

De brandhaard en ook de rookontwikkeling waren groot in de Kapelstraat in Emelgem, die in dicht bewoond gebied ligt. De brandweer van de zone Midwest en andere hulpverleningsdiensten grepen snel in. Van uit verschillende hoeken ging de brandweer het vuur te lijf. Onder meer met als doel enkele nabijgelegen nieuwbouwwoningen te vrijwaren.

Brand Emelgem1

Ook de straten rondom de brand werden afgezet. Door de hevige rookontwikkeling is een tiental mensen geëvacueerd. Bewoners van appartementen vlakbij het bedrijf en ook inwoners van serviceflats naast de meubelfabrikant. Zij zullen pas na controle door de brandweer (die CO-metingen uitvoert) terug naar huis mogen.

De brandweer is ook woensdagmorgen nog waakzaam om eventuele heropflakkeringen te voorkomen.

Brandemelgem4
Brandemelgem3
Bart Coopman

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?