Nieuws

Speel­vel­den voor kajak­po­lo­tor­nooi tij­dig verplaatst

Kanoclub De Paddel uit Dikkebus heeft de voorbije dagen hard gewerkt om de acht speelvelden voor het internationaal kajakpolotornooi van komend weekend te verplaatsen van Dikkebusvijver naar de Ieperse vestingswateren.

Het voorbije weekend had de club de speelvelden klaargemaakt op Dikkebusvijver, maar begin deze week kregen ze te horen dat de waterkwaliteit verslechterd was door de aanwezigheid van toxische blauwwieren. Met een verbod om het water te betreden tot gevolg.

Net als vorig jaar - toen er ook giftige algen in het water van de vijver aanwezig waren - wordt het internationaal tornooi nu georganiseerd op de Ieperse vestingen tussen de Rijselpoort en de fuifzaal Feniks. Er nemen komend weekend 76 teams deel aan het tornooi, dat voor de 20ste keer georganiseerd wordt. Het is één van de grootste kajakpolotornooien van Europa, met heel wat landenteams die dit als een ultieme voorbereiding zien op het Europees kampioenschap. Er komen teams uit o.a. Japan, Namibië, Iran, Tsjechië, Nieuw-Zeeland, Zwitserland, Polen, Ierland, het Verenigd Koninkrijk naar het tornooi.

De redactie