Renovatie Dumontwijk in De Panne na vijf jaar afgerond: “historische uitstraling”
De renovatie van de beschermde Dumontwijk in De Panne is na vijf jaar afgerond. De straten en riolering zijn vernieuwd en kregen opnieuw een historische uitstraling, met zandkleurige klinkers die verwijzen naar de vroegere zandwegen.
Zowel boven- als ondergronds is de historische wijk gerenoveerd. De riolering en nutsleidingen werden vernieuwd. En dat nodig was volgens Wim Morel, coördinator van de werken. "De riolen waren slecht, de nutsleidingen waren slecht. De bovengrond zag er ook niet meer zo mooi uit." Met de renovatie moest de uitstraling van de wijk opnieuw worden hersteld.
"De riolen waren slecht, de nutsleidingen waren slecht. De bovengrond zag er ook niet meer zo mooi uit
Ook voor de bewoners is het verschil merkbaar. Symen Voet woont al tien jaar in de Dumontwijk. "De straten waren versleten. Nu zijn het allemaal nette straten. Veel meer wandelaars ook. Er wordt gespeeld in de straat. Het is leuk." Volgens hem rijden auto's ook trager sinds de vernieuwing.
De vernieuwing lijkt ook bewoners aan te zetten om hun eigen woning aan te pakken. "Sinds de Dumontwijk veranderd is, zien we dat mensen ook aan hun huizen beginnen werken en die beginnen op te waarderen", zegt Morel.
De plannen voor de opwaardering van de wijk lagen al zo'n twintig jaar op tafel. De volledige renovatie kostte uiteindelijk 9 miljoen euro.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?