Reliek van heilige Bernadette Soubirous in mei te zien in Dadizele en Poperinge

Vanaf 30 april is het reizende reliekschrijn van de heilige Bernadette Soubirous van Lourdes een maand te zien in België. Bernadette Soubirous (1844-1879) was het destijds veertienjarig meisje dat volgens de katholieke Kerk in 1858 in de Zuid-Franse stad Lourdes achttien keer een verschijning van Maria zag.
Haar visioenen lagen aan de wieg oor het ontstaan van het bedevaartsoord in Lourdes.
Relieken zijn tastbare overblijfselen van heiligen zoals botfragmenten, haar of voorwerpen die zij hebben gebruikt. De reliekhouder van Bernadette bevat een stuk van haar been, is 1 meter hoog en weegt 60 kilo.
Voor de rondgang door allerlei landen waaronder België is een nieuw schrijn gemaakt. In elk bisdom zijn er naar aanleiding van de rondgang van de reliek eucharistievieringen, gebedsvieringen, wakes en mogelijkheden tot verering van de reliek. Het reliekschrijn doet onder meer Dadizele (3 tot 6 mei) en Poperinge (30 -31 mei)
