Nieuws

Pro­ject toe­lei­ders’ in Brug­ge is succes

Begin december 2017 ging het project ‘Toeleiders in diversiteit’ van start in Brugge. Abiba Kerouach en Cynthia Owembabazi  maken sindsdien nieuwe inwoners van buitenlandse origine beter wegwijs in de stad, met succes.

De nieuwkomers kunnen met al hun vragen terecht bij die twee begeleidsters. Ze spreken samen maar liefst 12 verschillende talen en werken vanuit het Huis van de Bruggeling.

Anderstalige nieuwkomers kwamen het eerste werkjaar met 1.200 hulpvragen tot bij de toeleiders.  Er waren gemiddeld 5 tot 6 contacten per dag. De meeste vragen gingen over administratieve zaken, bijvoorbeeld vragen over het invullen van formulieren.

Er komt nu ook een tweede project met onderwijsambassadeurs. Die zullen kinderen en ouders wegwijs maken in ons schoolsysteem.

Bekijk ook:

 

Ben Storme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?