Man (33) vlucht nadat hij met Porsche vitrine in Avelgem ramt en later in Carrefour belandt
Een 33-jarige bestuurder uit Zwevegem met een Porsche Turbo knalde zondagavond tegen de vitrine van het immokantoor Century 21 in Avelgem. Daar bleef het niet bij: vervolgens werd hij naar de overkant gekatapulteerd, waar de wagen de Carrefour binnenreed. De bestuurder vluchtte na het ongeval weg samen met enkele vrienden, maar de vrouwelijke passagier (27) lieten ze achter. Ze raakt lichtgewond. De politie weet wie de dertiger is, maar heeft hem nog niet gevonden. Volgens zijn advocaat zal de man zich wel melden bij de politie.
Zondagavond rond 21.15 uur werd de brandweer van hulpverleningszone Fluvia opgeroepen voor een zwaar verkeersongeval op de Doorniksesteenweg in Avelgem. Volgens buurtbewoners was de bestuurder van een Porsche Turbo al verschillende keren met hoge snelheid door het centrum aan het rijden.
Kort daarna liep het mis. Om nog onbekende reden verloor de bestuurder de controle over het stuur. De Porsche botste eerst tegen de vitrine van het immokantoor Century 21. Door de klap werd de wagen naar de overkant gekatapulteerd, waar hij vervolgens de supermarkt Carrefour binnenreed.
Op de vlucht
Volgens een buurtbewoner werd de bestuurder door twee à drie vrienden uit de wagen geholpen. Ze zouden hem in een nabijgelegen tuin hebben gelegd, vermoedelijk om hem te laten bekomen, waarna ze wegvluchtten.
Een vrouwelijke passagier bleef achter in de wagen. Zij werd door de hulpdiensten bevrijd en met lichte verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
Grote ravage
Bij het ongeval waren geen andere weggebruikers betrokken, waardoor niemand anders gewond raakte. De materiële schade is wel aanzienlijk. De gevel en de ingang van het immokantoor liepen zware schade op. Ook aan de overkant sneuvelden verschillende ramen en werden de automatische schuifdeuren van de supermarkt vernield.
De brandweer moest beide gebouwen stutten om instortingsgevaar te voorkomen. Ook de Porsche raakte zwaar beschadigd en was na het takelen rijp voor de schroothoop. Het is nog onzeker of het immokantoor maandag opnieuw de deuren kan openen. Een team van Carrefour Market sloeg de handen in elkaar en werkte tot laat in de nacht door om de schade te herstellen. Daar hopen ze maandagochtend opnieuw klanten te kunnen ontvangen.
Onderzoek
De politie stelde ter plaatse de nodige vaststellingen en startte een onderzoek naar de bestuurder. Zijn identiteit is bekend door camerabeelden, maar ze hebben hem nog niet gevonden. Volgens zijn advocaat zal de man zich wel melden bij de politie. Of alcohol en drugs een rol speelden, moet verder onderzoek uitwijzen.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?