Nieuws

Poli­tie ver­ij­delt auto­dief­stal in Anze­gem: drie man­nen aangehouden

Politie

Illustratiebeeld

In Anzegem heeft de politie in de nacht van 23 juli een poging tot autodiefstal verijdeld. Drie mannen van 20, 25 en 29 jaar, vermoedelijk deel van een dievenbende, werden gearresteerd. Ze zijn aangehouden door de onderzoeksrechter in Kortrijk op verdenking van poging tot diefstal en bendevorming.

De politiezone MIRA merkte rond 2 uur ’s nachts een verdacht Frans voertuig op in de Oudenaardestraat in Anzegem. De drie inzittenden gedroegen zich zenuwachtig en konden geen sluitende uitleg geven over hun aanwezigheid. In hun wagen trof de patrouille onder meer een universele autosleutel, een slijpschijf, een tang, handschoenen en een bivakmuts aan.

"De combinatie van de voorwerpen en het gedrag van de verdachten deed meteen alarmbellen rinkelen", klinkt het in een persbericht. "Onze mensen hebben meteen ingegrepen en de drie mannen ter plaatse gearresteerd."

Uitleesapparaat

Niet veel later vond de politie in een berm nabij de plaats van controle nog werkend uitleesapparatuur. Dat toestel was ingesteld op een Peugeot 3008 en kan voertuigen openen zonder originele sleutel. Diezelfde ochtend werd in een naburige straat een Peugeot 3008 aangetroffen die niet meer slotvast was. Het interieur was deels opengebroken en de bewoners waren op het moment van de feiten niet thuis.

Het labo kwam ter plaatse voor sporenonderzoek. De drie verdachten verschenen op 24 juli voor de onderzoeksrechter in Kortrijk en blijven voorlopig aangehouden. Dinsdag beslist de raadkamer over hun verdere aanhouding.

Redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?