Politie brengt hulde aan doodgeschoten collega’s
In heel wat politiezones hebben de sirenes geloeid als teken van eensgezindheid en solidariteit met de twee vrouwelijke politieagenten die vorige week in Luik neergeschoten zijn bij een terreuraanslag.
Daartoe was opgeroepen door het Nationaal Syndicaat van het Politie en veiligheidspersoneel (NSPV).
Teken van verbondenheid
Ook in Roeselare bij politiezone Riho loeien de sirenes tijdens de dag van de begrafenis van de twee politieagentes. De politie stuurt zo een teken van verbondenheid de wereld in. Een eerbetoon die tegelijk moet helpen bij het verwerken van de aanval op hun doodgeschoten collega’s.
Een gewelddadig incident zoals dat in Luik rijt die oude wonden wellicht weer open. En doet eens temeer beseffen dat de job van politieman levensgevaarlijke risico’s inhoudt. Zo zijn op het lokaal commissariaat van Wervik drie van de 17 agenten ooit betrokken geweest bij een schietpartij.
Met het symbool worden ook de overheden uitgenodigd om na te denken over het dagelijkse politiewerk in een snel veranderende wereld. De politievakbond NSPV wil al jaren voor meer veiligheid voor politiepersoneel.