Nieuws

Par­ket en arbeids­au­di­to­raat ver­len­gen pro­test­ac­ties opnieuw met week

Justitie

De acties van het parket en het arbeidsauditoraat in onze provincie zijn opnieuw verlengd, voor een tweede keer al. Ook  volgende week zal het openbaar ministerie op de politierechtbank vagen om de behandeling van dossiers uit te stellen, tot na het gerechtelijk verlof.

Ook de voorbije weken was dat al zo, als protest tegen de pensioenhervorming en wat ze zelf 'de uitholling van justitie en het gebrek aan budget' noemen. "Wij spreken nu luider dan ooit over wat ons het werken onmogelijk maakt," klinkt het. “Justitie is geen budgettaire post, maar een pijler van de rechtsstaat. Wij vragen geen privileges, wij vragen respect.”

Ook nu uitzonderingen

Er zijn wel uitzonderingen, net als de voorbije tijd: zaken waarin mensen zijn aangehouden, zaken met dodelijke ongevallen, of rijden onder invloed en zaken waarin een vonnis wordt uitgesproken.

De redactie