Nieuws

Oude Rus­si­sche reu­ze­he­li’s van Zee­brug­ge naar Antwerpen

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Drie Russische reuzehelikopters zijn na jaren eindelijk uit de haven van Zeebrugge vertrokken naar Antwerpen. Ze lokten indertijd heel wat nieuwsgierigen. De reuzehelikopters waren op weg naar Afrika maar zijn daar dus nooit geraakt door een juridisch getouwtrek.

Meer dan veertig meter lang en zesendertig ton zwaar. De reuzehelikopters zijn werkpaarden die voor allerlei buitenmaatse klussen worden ingezet. En dat gaat van speciale transporten tot het blussen van branden bij rampen.

Verbod om in Europa te vliegen

De toestellen mogen in Europa niet meer vliegen en de Nederlandse eigenaar zoek een geïnteresseerde koper in Afrika. Maar die deal gaat uiteindelijk niet door. Wat volgt is een juridisch getouwtrek.

Naar een museum?

Ondertussen staan de heli’s jarenlang te verkommeren in Zeebrugge. Maar de kosten om ze daar te stockeren lopen ondertussen hoog op, ook de helikopters weer vliegklaar maken is te duur.

Er lijkt nu een oplossing in de maak: enkele luchtvaartmusea tonen interesse in de bijzondere toestellen. Eind deze maand valt er een beslissing, tot die tijd staan de helikopters in Antwerpen.

2021-10-15 00:00:00 - Oude Russische reuzeheli's van Zeebrugge naar Antwerpen - heli1_1.jpg
Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville
Andy Debo