In Geluwe bij Wervik krijgt de oude jongensschool in de Beselarestraat een nieuwe bestemming. Daarvoor klopte de stad bij intercommunale Leiedal aan.
Vorig jaar tekenden nog 1700 inwoners een petitie tegen de sloop van de gebouwen. Alles is nu verkocht aan intercommunale Leiedal die de erfgoedwaarde moet behouden.
De voormalige school dateert al van 1863 en kent daarbij ook een emotionele geschiedenis voor de Geluwnaren. Volgens de krijtlijnen zal de school niet gesloopt worden. Zo blijft de voorgevel staan en wordt de huidige turnzaal een polyvalente zaal met een ondergrondse parking. Bovenop die zaal en waar de klaslokalen zijn, komen woonunits. De directiewoning gaat wel tegen de vlakte. In een gelijkaardig gebouw komen dan 4 appartementen. Op de site zal plek zijn voor een 20-tal gezinnen. De plannen zijn nog niet concreet, daarvoor willen de betrokken partijen samenzitten met de potentiële kopers van de woningen.
Groen gebied
De bomen op de speelplaats blijven behouden. De speelplaats zelf zullen ze ontharden en vergroenen.
