Nieuws

Nor­o­vi­rus in rust­huis Diks­mui­de: zeker 30 bewo­ners besmet

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In rusthuis Yserheem in Diksmuide is zeker één op drie bewoners besmet met het norovirus. Dat is een heel besmettelijke niet-bacteriële maag- en darminfectie die kan leiden tot buikgriep. Symptomen zijn darmkrampen, koorts, hoofdpijn en overgeven. 

In rusthuis Yserheem verblijven 104 bewoners, vooral op de tweede verdieping zijn er heel wat oudere bewoners geveld. Ook enkele personeelsleden zijn intussen buiten strijd. De virale infectie stak begin deze week de kop op en heeft zich razendsnel in het rusthuis verspreid. 

De rusthuisdirectie heeft intussen maatregelen genomen om de verdere verspreiding van het norovirus tegen te gaan. Zo moeten alle personeel, maar ook bewoners en bezoekers de handen desinfecteren bij het binnen- en buitengaan van de kamers. Ook de cafetaria blijft zeker tot en met vrijdag dicht.

Eerder dook het Norovirus ook al op in andere rusthuizen in Wijtschate en Ruddervoorde.

Heel besmettelijk

Het norovirus is erg besmettelijk en verspreidt zich snel. Het virus kan tot twee weken buiten het lichaam van de gastheer overleven op gladde en poreuze oppervlakken. Dat gebeurt meestal via de handen door een toiletbezoek of het aanraken van een deurklink.

Tegen het norovirus bestaat niet echt een geneesmiddel, na twee tot drie dagen zijn slachtoffers wel meestal beter. De helft van alle besmettingen gebeurt in woonzorgcentra, de piek ligt in de wintermaanden.

Lorenzo Dejonghe
Davy Vercamer