Nieuws

Nieu­we uit­ba­ter van Sport Vlaan­de­ren in Blan­ken­ber­ge plant 10 mil­joen aan inves­te­rin­gen: dit zijn de plannen

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De Sport Vlaanderen-site in Blankenberge krijgt een nieuwe uitbater én een stevige toekomstinjectie. Urban Gardens, een Knokse speler in glamping en camping met onder meer Marc Coucke als aandeelhouder, zal de site uitbaten en plant een investering van 10 miljoen euro in de komende drie jaar. De werking van de lokale sportclubs blijft daarbij volledig gegarandeerd.

De beslissing komt er nadat Vlaanderen niet langer de jaarlijkse verliezen van naar schatting 1,5 miljoen euro wou blijven dragen. Voor de stad Blankenberge was het duidelijk dat een oplossing nodig was om de site, al sinds 1970 een vaste waarde voor sporters, te vrijwaren.

“Wij kiezen vandaag voor een samenwerkingsovereenkomst en een nieuwe erfpachtovereenkomst met Urban Gardens NV. Zij zullen de komende drie jaar 10 miljoen euro investeren en ervoor zorgen dat alle sportaccommodatie overeind blijft”, zegt burgemeester Björn Prasse.

Sport Vlaanderen 2

Glamping met 50 units

Urban Gardens heeft grote plannen met de site. Het bedrijf wil de locatie uitbouwen tot een brede sportieve en familiale ontmoetingsplek.

“We zijn actief in de camping- en glampingsector en willen hier extra accommodaties voorzien. Het domein moet familievriendelijker worden, met onder meer een brasserie aan de sporthal en een indoor- en outdoorspeeltuin. Het moet een sociale en sportieve hub worden waar mensen samenkomen,” aldus Parcifal Coeman van Urban Gardens.

"Het domein moet familievriendelijker worden, met onder meer een brasserie aan de sporthal en een indoor- en outdoorspeeltuin."

Parcifal Coeman, Urban Gardens

In totaal komt er een glamping met 50 units. Tegelijk blijft alles wat er vandaag is behouden en wordt er zelfs vernieuwd: jeugdlogies en sportinfrastructuur worden opgewaardeerd, met plannen voor een nieuw voetbalveld, een nieuwe sporthal en padelterreinen.

Continuïteit voor sportclubs

Voor de sportclubs is vooral de continuïteit belangrijk. “We zijn zeer tevreden dat we een oplossing hebben en de clubs kunnen garanderen dat hun werking, planning en tarifering behouden blijven zoals ze dat dit seizoen kennen en ook volgend jaar kunnen verderzetten,” zegt schepen van Sport Patrick De Meulenaere.

Wanneer de werken precies van start gaan of afgerond zullen zijn, is voorlopig nog niet bekend.

Sport Vlaanderen 3
Celien Tanghe
Stefaan Kerger

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?